The necessity of creating specialized towns for production classes
ضرورت ایجاد شهرک‌های تخصصی صنوف تولیدی-صادراتی در استان‌ها/ توانمند‌سازی صنوف تولیدی به منظور حضور در زنجیره تامین کالاهای صادراتی
10 تیر 1400
Export duties on several items of agricultural products by the Russian government
پیش‌بینی وزارت کشاورزی روسیه در خصوص سطح زیرکشت و برداشت غلات و گندم
10 تیر 1400

عوارض صادراتی روی چند قلم محصول کشاورزی از سوی دولت روسیه

Export duties on several items of agricultural products by the Russian government
رایزن بازرگانی ایران در روسیه از وضع عوارض صادراتی بر روی چند قلم محصول کشاورزی از سوی دولت روسیه خبر داد.
رایزن بازرگانی ایران در روسیه از وضع عوارض صادراتی بر روی چند قلم محصول کشاورزی از سوی دولت روسیه خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، ایرج زارعی با بیان این خبر اظهار داشت: دولت روسیه نسبت به وضع عوارض صادراتی بر روی گندم، جو، ذرت، دانه سویا و چوب اقدام کرده است. زارعی افزود: عوارض صادراتی گندم از روسیه از ۳۰ ژوئن تا ۶ ژوئیه ( ۹ تیرماه تا ۱۵ تیرماه ۱۴۰۰) برابر با ۴۱.۳ دلار (۲۹۸۴ روبل) به ازای هر تن خواهد بود تا قبل از تاریخ مذکور عوارض صادراتی برابر ۳۳.۳ دلار (۲۴۰۶ روبل) به ازای هر تن بود. عوارض صادراتی جو ۳۹.۶ دلار (۲۸۶۱ روبل) به ازای هر تن و ذرت ۵۰.۵ دلار (۳۶۴۹ روبل) به ازای هر تن است.
وی ادامه داد: در تاریخ ۲۸ مه، براساس اعلام سرویس مطبوعاتی روسیه، این دولت در راستای حمایت از تولیدکنندگان محصولات کشاورزی و اجازه صادرات بخشی از تولیدات‌شان برای دوره ۱ ژوئیه ۲۰۲۱ تا ۳۱ آگوست ۲۰۲۲ (۱۰ تیرماه ۱۴۰۰ تا ۹ شهریور ۱۴۰۱) عوارض صادراتی دانه سویا را از ۳۰ به ۲۰ درصد کاهش داد.
رایزن بازرگانی ایران در روسیه گفت: دولت روسیه همچنین عوارض صادراتی برای انواع مختلف چوب‌های تقریباً فرآوری شده را از اول ژوئیه ۱۰ درصد تعیین کرد که طول مدت این مصوبه تا پایان سال ۲۰۱ است. همچنین هیئت دولت در حال ایجاد محدودیت‌های گسترده‌تری در زمینه صادرات چوب به صورت غیرفرآوری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیدار
فارسی