Forecast the growth of agricultural exports in the second quarter of this year
پیش‌بینی رشد صادرات محصولات کشاورزی در سه ماهه دوم سال جاری
24 تیر 1400
Increasing cooperation between Iranian and Russian businessmen
افزایش همکاری تجار ایرانی و روسی/ رفع موانع توسعه روابط تجاری
26 تیر 1400

راههای افزایش مبادلات تجاری میان ایران و برزیل/ اهمیت تجارت تهاتری میان دو کشور

Ways to increase trade between Iran and Brazil
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در دیدار با سفیر جدید برزیل در تهران ضمن اشاره به فرصت‌های دو طرف در خصوص افزایش مبادلات تجاری بر اهمیت تجارت تهاتری میان دو کشور تاکید کرد.

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در دیدار با سفیر جدید برزیل در تهران ضمن اشاره به فرصت‌های دو طرف در خصوص افزایش مبادلات تجاری بر اهمیت تجارت تهاتری میان دو کشور تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، در دیدار حمید زادبوم، با لودمار گونسالوس دی آگیارنتو، سفیر جمهوری فدراتیو برزیل، طرفین با برشمردن ظرفیت‌های بالقوه همکاری در زمینه‌های معدن، پتروشیمی، صنایع پزشکی، صنایع کشاورزی، صنایع ماشین‌سازی، خودروسازی و کشت فراسرزمینی، بیش از پیش بر تقویت همکاری‌ها تاکید کردند.
در این نشست معاون وزیر و رئیس کل یازمان توسعه تجارت ایران، با اشاره به فرصت‌های بسیار زیاد طرفین در خصوص افزایش مبادلات تجاری خواستار افزایش تجارت تهاتری میان دو کشور شد و بر متعادل‌سازی تراز تجاری تآکید کرد.
وی با ابراز امیدواری برای کاهش خسارات جانی ناشی از شیوع کرونا در برزیل و بهبود شرایط، امکان همکاری‌های بیشتر در زمینه های پزشکی میان دو کشور را مهم توصیف کرد. معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در ادامه از طرف برزیلی خواست تجارب خود برای تسهیل عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی را به اشتراک بگذارد و همچنین با اشاره به ظرفیت‌های APEX، همتای سازمان توسعه تجارت ایران در برزیل، خواستار همکاری‌های بیشتر این دو سازمان و امضای یادداشت تفاهم همکاری‌ها در آینده نزدیک شد.
در این دیدار سفیر برزیل در ایران نیز ضمن ابراز تمایل کشورش به توسعه همه جانبه روابط میان دو کشور و تاکید بر ضرورت پیگیری و علاقه‌مندی برای تبادل تجارب، ایجاد دفتر نمایندگی اتاق مشترک ایران و برزیل در سائو پائولو را فرصت مناسبی برای توسعه روابط تجاری دو کشور دانست و برگزاری رویدادهای تجاری مشترک را مهم ارزیابی کرد. وی در پایان، با تاکید بر همکاری‌های بیشتر در آینده از جمله تمدید سند یادداشت تفاهم همکاری‌های معدنی میان دو کشور، خواستار تسهیل مشارکت فعالان اقتصادی برزیلی در نمایشگاه اگروفود تهران شد.
گفتنی است، در این نشست فیلیپ لوپز معاون سفیر، محمدرضا کریم‌زاده، سرپرست دفتر اروپا و امریکا، زهرا عبیری، رئیس گروه کشورهای آمریکای لاتین و کارشناس میز برزیل وزارت امور خارجه حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیدار
فارسی