حمایت از صادرکنندگان جهت کاهش هزینه‌های حضور در بازارهای هدف
13 مرداد 1400
The need for electronic payment for some commercial activities in Oman
لزوم پرداخت الکترونیکی برای برخی از فعالیت‌های تجاری در عمان
14 مرداد 1400

ممنوعیت فروش یا تبلیغ کالاها و محصولات از طریق بازاریابی شبکه‌ای در عمان

رایزن بازرگانی ایران در عمان از ممنوعیت فروش، تبلیغات یا تبلیغ کالاها و محصولات از طریق بازاریابی شبکه‌ای و سلسله مراتبی در عمان خبر داد.

رایزن بازرگانی ایران در عمان از ممنوعیت فروش، تبلیغات یا تبلیغ کالاها و محصولات از طریق بازاریابی شبکه‌ای و سلسله مراتبی در عمان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، مهرداد فلاح اوریمی با بیان این خبر گفت: وزارت بازرگانی، صنعت و توسعه سرمایه‌گذاری عمان، قطعنامه شماره (105/2021) وزیران در مورد ممنوعیت فروش، تبلیغات یا تبلیغ کالاها، محصولات و خدمات از طریق بازاریابی شبکه‌ای یا هرمی را صادر کرد.
وی ادامه داد: براساس این مصوبه بازاریابی شبکه‌ای یا سلسله مراتبی در قلمرو سلطنت عمان به منظور کاهش تقلب تجاری، حفاظت از رقابت بین موسسات و شرکت‌‎ها و محافظت از افراد ممنوع است.
فلاح افزود: براساس گزارش وزارت بازرگانی، صنعت و توسعه سرمایه‌گذاری عمان خسارت‌هایی از طریق بازاریابی شبکه‌‎ای یا سلسله مراتبی، بر اقتصاد سلطنت عمان از طریق رقابت ناعادلانه بین موسسات و شرکت‌هایی که در بخش‌های مختلف فعالیت می‌کنند، وجود دارد و این نوع تجارت نقض استاندارد موجود در قلمرو عمان است.
رایزن بازرگانی ایران در عمان اضافه کرد: همچنین این نوع فروش ممکن است به مصرف‌کننده آسیب برساند و انتقال وجوه و سرمایه به خارج از قلمرو عمان نیز مشخص نیست.
محصول با قیمت غیر‌منطقی به فروش می‌رسد، علاوه بر این، بازاریابی سلسله مراتبی پایانی ندارد و هرم در هر لحظه فرو می‌ریزد و سیستم کمیسیون ممکن است در نتیجه فرار یا دستگیری صاحبان شبکه پس از مشخص شدن کل فرایند متوقف شود.
وی گفت: وزارت بازرگانی، صنعت و توسعه سرمایه‌گذاری از مردم خواست گزارشات در این زمینه را به آن وزارتخانه گزارش کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیدار
فارسی