Imports should lead to increased production and exports
واردات باید منجر به افزایش تولید و صادرات شود
23 تیر 1400
marketing research
تحقیقات بازاریابی (قسمت دوازدهم)
23 تیر 1400

اقدامات ایمنی جدید عمان برای واردات لوازم آرایشی، بهداشتی

New Oman safety measures for the import of cosmetics
رایزن بازرگانی ایران در عمان گفت: واردات لوازم آرایشی، بهداشتی و محصولات مراقبت شخصی با رعایت استانداردها و مشخصات خلیج فارس و کشور عمان تحت پوشش اقدامات ایمنی جدید قرار می‌گیرند.
رایزن بازرگانی ایران در عمان گفت: واردات لوازم آرایشی، بهداشتی و محصولات مراقبت شخصی با رعایت استانداردها و مشخصات خلیج فارس و کشور عمان تحت پوشش اقدامات ایمنی جدید قرار می‌گیرند.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، مهرداد فلاح اوریمی با بیان این خبر اظهار داشت: از اول آگوست ۲۰۲۱ انواع مختلف لوازم آرایشی و بهداشتی و محصولات مراقبت‌های شخصی باید تحت نظارت دقیق استانداردهای GCC و کشور عمان وارد بازار عمان شوند که این اقدام با هدف اطمینان از ایمن بودن همه این کالاها برای استفاده توسط مصرف‌کنندگان است.
وی افزود: طبق این قانون لازم است واردکنندگان اسناد و مشخصات محصولات و اطلاعات فنی در مورد کالاهای خود را طبق استانداردهای حوزه خلیج فارس ارائه دهند. فلاح ادامه داد: به گفته متخصص کنترل کیفیت محصولات شیمیایی در اداره کل استاندارد و اندازه‌گیری وزارت تجارت، صنعت و توسعه سرمایه‌گذاری عمان دستورالعمل‌های جدید، مرحله دوم اجرای دستورالعمل‌های واردات محصولات آرایشی و بهداشتی و مراقبت‌های شخصی است.
رایزن بازرگانی ایران در عمان ادامه داد: این قانون شامل کلیه محصولات آرایشی و بهداشتی و مراقبت شخصی (به غیر از محصولات شستشو)، محصولات مورد استفاده روی پوست (صورت، بدن، دست، پا و ...) مانند کرم‌ها، امولسیون‌ها، لوسیون‌ها، ژل، روغن و سرم‌های ژله‌ای می‌شود. این دستورالعمل محصولات مراقبت از دهان و دندان شامل انواع خمیردندان‌ها، محصولات دهانشویه و عطرها را نیز در بر می‌گیرد. همچنین این دستورالعمل محصولات آرایشی برای استفاده روی مو (سر، صورت، ریش)، مانند انواع رنگ‌های مو، محصولات مخصوص فر کردن، صاف و اصلاح موها، محصولات تقویت و احیای مو مانند روغن و کرم ، محصولات دکوراسیون مو، محصولات تمیز کننده مو، محصولات فرم‌دهنده مو و حنا مو ، انواع محصولات ضدآفتاب، خوشبوکننده‌ها و ضدتعریق‌ها را نیز شامل می‌شود.
وی گفت: مطابق با آیین‌نامه‌ها و رویه‌های تهیه شده توسط اداره کل استاندارد و اندازه‌گیری، واردکنندگان می‌بایست قبل از ورود محصولات، اسناد مشخصات فنی محصولات را به وزارت تجارت، صنعت و توسعه سرمایه‌گذاری برای تأیید ارسال کنند تا از چالش‌های تاخیر در ترخیص در بنادر جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیدار
فارسی