The latest status of export foreign exchange obligations
آخرین وضعیت ایفای تعهدات ارزی صادرات
13 تیر 1400
Continued export of tomato paste in different volumes and weights until the end of December this year
استمرار صادرات رب گوجه فرنگی در احجام و اوزان مختلف تا پایان آذرماه سال جاری
14 تیر 1400

نشست کارشناسی در زمینه زنجیره تأمین و شفافیت نظارتی واکسن کووید ۱۹

Expert meeting on supply chain and regulatory transparency of Covid vaccine 19
مشاور امور بین‌الملل و توافق‌نامه‌های تجاری سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری نشست کارشناسی در زمینه زنجیره تأمین و شفافیت نظارتی سازمان جهانی تجارت واکسن کووید ۱۹ خبر داد.
مشاور امور بین‌الملل و توافق‌نامه‌های تجاری سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری نشست کارشناسی در زمینه زنجیره تأمین و شفافیت نظارتی سازمان جهانی تجارت واکسن کووید ۱۹ خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، میرهادی سیدی با اشاره به دعوت از نمایندگان کشورها برای شرکت در نشست کارشناسی در زمینه زنجیره تأمین و شفافیت نظارتی سازمان جهانی تجارت واکسن کووید ۱۹ اظهار داشت: سازمان جهانی تجارت در ۲۹ ژوئن ۲۰۲۱ برای کمک به درک بهتر مردم و سیاست گذاران از عملکرد جهانی زنجیره‌های تأمین واکسن کووید ۱۹، جهت انتقال آسان‌تر واکسن و ضرورت شفافیت بیشتر در نظارتی و همگرایی بین کشورها این نشست را برگزار کرد.
وی افزود: طی این رویداد نحوه تولید واکسن و تجارت بررسی و در مورد اقدامات تجاری که دسترسی در سطح انبوه، تولید و توزیع سریع واکسن را پشتیبانی یا محدود می‌کند، موارد تشخیصی، درمانی و سایر کالاهای پزشکی مرتبط با کرونا گفتگو شد.
سیدی ادامه داد: نشست فنی «زنجیره تأمین واکسن کووید ۱۹ و شفافیت نظارتی» پیرو نشست‌های سازمان جهانی تجارت پیرامون کووید ۱۹ و رعایت عدالت در توزیع واکسن که در ۱۴ آوریل تشکیل شده بود، برگزار شد.
مشاور امور بین الملل و توافقنامه‌های تجاری اضافه کرد: از این رو، مدیر کل سازمان جهانی تجارت از اعضای سازمان جهانی تجارت، تولیدکنندگان واکسن و سازمان‌های بین‌المللی خواست با هدف تسریع در پایان همه‌گیری این بیماری و تسریع در بهبود اقتصاد جهانی به موانع مربوط به تجارت در برابر تولید واکسن کووید ۱۹ اقدام کنند.
به گفته وی، انگوزی اوکونجو ایوالا، مدیرکل سازمان جهانی تجارت، در تاریخ ۲۱ می، همچنین بر نقش اساسی اعضای سازمان جهانی تجارت جهت رعایت عدالت بیشتر در توزیع جهانی واکسن کووید ۱۹ با کاهش موانع زنجیره تامین، استفاده کامل از ظرفیت تولید موجود و پرداختن به موضوعات مربوط به مالکیت معنوی و نحوه دسترسی و نوآوری‌ها در این زمینه تاکید کرد.
سیدی یادآور شد: در این نشست مباحثی در خصوص نقشه تولید و تجارت واکسن و همچنین انتقال برون مرزی نهاده‌های آن ارائه شد و شرکت‌کنندگان آخرین پیش بینی‌ها در مورد تولید واکسن کووید ۱۹، نقشه زنجیره تأمین و واکنش‌های احتمالی در حوزه سیاست که در گلوگاه‌های این زنجیره تأمین توسط تولیدکنندگان واکسن گزارش شده است را بررسی کردند. همچنین راهکارهایی برای بهبود نظارت و تسهیل انتقال نهاده های واکسن انجام داد، نیز مطرح شد.
وی بیان داشت: در این رویداد نحوه اثرگذاری مثبت همکاری‌های بین‌المللی بر تولید، تأیید و انتشار واکسن‌ها، روش‌های درمانی و تشخیصی بررسی شد و در نشست پایانی نیز در خصوص طیف گسترده‌ای از فناوری‌های بهداشتی از جمله راه‌های تشخیص، درمان و همچنین سایر محصولات پزشکی گفتگو شد.
خاطرنشان می‌شود، سازمان جهانی تجارت از نمایندگان کشورهای عضو اعم از اعضای دائم یا ناظر سازمان جهانی تجارت برای حضور در این نشست دعوت کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیدار
فارسی