The need to prepare export declarations to Russia in accordance with Article 20 of the Eurasian Customs Law
لزوم تنظیم اظهارنامه‌های صادراتی به مقصد روسیه بر اساس ماده ۲۰ قانون امور گمرکی اوراسیا
20 تیر 1400
84% growth in Iran's commodity trade with the Eurasian Economic Union
رشد ۸۴ درصدی تجارت کالایی ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا
20 تیر 1400

توسعه تعاملات تجاری ایران و رومانی

Development of Iran-Romania trade interactions
رئیس اداره اروپای دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به برگزاری جلسه کمیته مشترک بازرگانی ایران و رومانی توسط اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از ظرفیت‌های موجود برای توسعه روابط تجاری دو کشور خبر داد.
رئیس اداره اروپای دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به برگزاری جلسه کمیته مشترک بازرگانی ایران و رومانی توسط اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از ظرفیت‌های موجود برای توسعه روابط تجاری دو کشور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، مهرداد جلالی‌پور با بیان این خبر گفت: در این نشست که با نمایندگان اتاق بازرگانی ایران و اعضای کمیته مشترک بازرگانی ایران و رومانی برگزار شد، حاضران در خصوص ظرفیت‌های همکاری مشترک مشترک بین دو کشور و لزوم توسعه روابط فیمابین به تبادل نظر و گفتگو پرداختند.
وی ضمن تشریح موقعیت استراتژیک خوب ایران در منطقه برای استفاده شرکت‌های رومانیایی از همکاری مشترک با شرکت‌های ایرانی و ظرفیت‌های متعدد موجود فی‌مابین و با اشاره به برگزاری نشست جلسه میز رومانی در بهمن ماه سال گذشته و همکاری در برگزاری وبینار دارو و تجهیزات پزشکی در اسفند ماه سال گذشته، افزود: سازمان توسعه تجارت ایران آمادگی دارد نسبت به برگزاری جلسات آتی میز کشور رومانی و همچنین اعلام فهرست تجار ایرانی فعال در حوزه کشور رومانی و پرپایی وبینار با حضور طرف های ایرانی و رومانیایی اقدام کند.
جلالی‌پور ادامه داد: در حال حاضر دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران در تدارک انجام هماهنگی‌های لازم جهت اعزام هیات تجاری در سال جاری به کشور رومانی، با هدف بهره‌گیری از ظرفیت های تجار ایرانی فعال در رومانی و توسعه تعاملات تجاری میان طرفین در راستای بهره‌گیری از بازار مستعد آن کشور است.
یادآور می‌شود، در این وبینار مقرر شد فهرست جدید تجار فعال در حوزه رومانی از گمرک اخذ شود و اعضای فعلی ضمن ارائه فهرست تکمیل شده شامل اعضای کنونی و علاقه‌مندان به عضویت در این کمیته، نماینده رسمی هر عضو جهت حضور در جلسات کمیته را به صورت رسمی معرفی کنند.
گفتنی است، در پایان مقرر شد ترکیب جدید کمیته با حداقل 7 عضو از نمایندگان اتاق و وزارتخانه‌های صمت و وزارت امور خارجه رسمیت یافته و از ظرفیت‌های سازمان توسعه تجارت جهت عضویت و ارائه نظرات جدید در کمیته استفاده شود و برگزاری جلسات کمیته به صورت موردی در دفتر سازمان توسعه تجارت و وزارت امور خارجه نیز بلامانع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیدار
فارسی