Investigating and resolving the problems of foreign exchange obligations of exporters of agricultural products in the fruit and vegetable sector
بررسی و رفع مشکلات تعهدات ارزی صادرکنندگان محصولات کشاورزی بخش میوه و تره‌بار
28 تیر 1400
Pursue negotiations with Eurasia until a free trade agreement is reached
پیگیری مذاکرات با اوراسیا تا حصول توافق تجارت آزاد /مذاکرات دور بعدی در شهریورماه برگزار شود
28 تیر 1400

گمرکات افغانستان امروز باز است/ آغاز تعطیلات عید قربان از فردا

afghanistan-customs-is-open-today
رایزن سابق بازرگانی ایران در افغانستان گفت: گمرکات افغانستان امروز باز است و تردد کامیون ها به روال عادی از مرزها در حال انجام است.

رایزن سابق بازرگانی ایران در افغانستان گفت: گمرکات افغانستان امروز باز است و تردد کامیون ها به روال عادی از مرزها در حال انجام است.
به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران به نقل از فارس، محمد مهدی جوانمرد قصاب در مورد تعطیلات گمرکات افغانستان طی روزهای آینده، گفت: تعطیلات گمرکات افغانستان طی چند روز آینده ارتباطی به درگیری های اخیر در افغانستان ندارد، بلکه طبق روال هر ساله گمرکات این کشور امسال هم به مدت سه روز در ایام عید عرفه، و عید قربان تعطیل است.
رایزن سابق بازرگانی ایران در افغانستان با بیان اینکه برخلاف آنچه که قبلا از برخی از رسانه ها اعلام شده است، گمرکات افغانستان امروز دوشنبه۲۸تیر ماه تعطیل نیست و تردد کامیون ها و حمل و نقل کالاهای تجاری از گمرکات این کشور امروز به روال عادی انجام می شود.
وی افزود: براساس اطلاعات واصله از مقامات گمرکات افغانستان تعطیلات سه روزه عید قربان از فردا سه شنبه۲۹تیر آغاز می شود و با توجه به اینکه گمرکات افغانستان بطور معمول جمعه ها نیز تعطیل است این تعطیلات به۴روز افزایش یافته است، بنابراین با توجه به این موضوع تردد کامیون های حامل کالاهای تجاری از گمرکات افغانستان از روز سه شنبه تا جمعه امکان پذیر نیست و با پایان یافتن این تعطیلات از روز شنبه هفته آینده فعالیت های تجاری از مرز ایران و افغانستان از سر گرفته می شود.
جوانمرد قصاب بیان داشت: طی روزهای اخیر تردد کامیون ها به روال عادی از مرزهای ماهیرود و میلک در حال انجام است و کندی عبور و مرور کامیون ها تا حدودی در مرز دوغارون مشاهده می شود که با توجه به اقدامات انجام شده پیش بینی می شود این موضوع نیز بزودی مرتفع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیدار
فارسی